Зарубіжна література 11 клас

Пам'ятайте! Література - це життя, це світ загадкового та прекрасного. Вона спонукає  задуматись над нашими вчинками, думками, почуттями.

Омар Хайям: найкращі афоризми генія | Тутка

                                                Рубрика "Нові імена в літературі"
                                                       Роман «Провина зірок» 
                                          американського письменника Джона Гріна



Джона Ґріна підштовхнула історія дівчини на ім’я Естер Ерл. Хоча Естер і не є прямим прототипом персонажа книги (Гейзел), автор зазначає, що їхня «дружба і радість, яку вона відчувала від цієї дружби, дуже надихали». У 2006 році дівчині поставили діагноз «рак щитовидної залози з метастазами», а через чотири роки 16-річна Естер Грейс Ерл пішла з життя. В пам’ять про Естер, яка придумала слоган тінейджерської субкультури «Не забувай бути крутим», брати Джон і Генк Ґріни разом із батьками дівчини відкрили благодійний фонд допомоги батькам, у яких діти хворі на рак. Він має назву: «Ця зірка ніколи не згасне».
Оповідь іде від імені 16-річної хворої на рак дівчини Гейзел Грейс Ланкастер, яку батьки змушують відвідувати групу підтримки, де вона закохується в 17- річного Огастаса Вотерса, колишнього баскетболіста з ампутованою ногою. 

  Таїр Халілов "До останнього подиху"
Хочу знову розпочати урок словами Аристотеля:" Якщо хочеш розповісти історію цілого народу - розкажи історію однієї людини". Твір закликає нас замислитись над нашими почуттями та вчинками, тому раджу перечитати його ще раз.
1. Поміркуйте! Яким чином ці картинки пов'язані з життям головного героя твору?
Людмила Юлдашева, кандидат філологічних наук, доцент, учитель- методи 
Повість «До останнього подиху»
Таїр Халілов порушує традиційні для кримськотатарського письменства теми: осмислення трагедії 1944 р., мрії про повернення примусово виселеного народу на історичну батьківщину та ін.
Письменник майстерно використовує художні засоби. Так, стрижневою метафорою, яка явно і/або приховано супроводжує зображення сил зла, є образ змії. Старий пригадує той жах, який він ще дитиною пережив, коли в нього на очах змія пожерла ластів’ят у гнізді. Здавалося б, випадковий епізод, коли безпомічні й ще голі пташенята прийняли за матір гадюку, котра підповзала їх проковтнути, переростає в узагальнений символ розправи тоталітарного режиму над усім кримськотатарським народом 1944 р.: «Вони проковтнули вас!..». Ту саму метафору автор використав, зображуючи радянську катівню. Він майстерно зблизив характеристику садиста-слідчого з огидним образом плазуна-вбивці: «...Особливо старався старший слідчий на прізвисько Гюрза (таку назву має велетенська й дуже отруйна гадюка. - Авт.), з надзвичайно довгою шиєю і маленькою голівкою. Його живі зелені очиці впивалися у свою жертву...».